středa 12. dubna 2017

Česi vystrájali za Flyers. Voráček má víťazný gól, Neuvirth prvou hviezdou zápasu

Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodol víťaznou trefou o úspechu Philadelphie vo štvrtkovom prípravnom zápase NHL nad New York Rangers 4: 2 a pripísal si aj asistenciu. Na výhre Flyers sa podieľal 24 úspešnými zákrokmi tiež brankár Michal Neuvirth, ktorý bol vyhlásený prvý hviezdou zápasu.

Voráček skóroval v 45. minúte v presilovej hre. O šesť minút neskôr prihral Travisa Konečnému, ktorý uzavrel skóre. Voráček sa proti Rangers výrazne presadil už v pondelok doma, kedy dvoma gólmi vrátane víťaznej v predĺžení rozhodol o víťazstve 4: 3.V troch prípravných zápasoch si pripísal päť bodov za tri trefy a dve prihrávky.

"Veľa mi pomohol Svetový pohár," povedal Voráček serveru nhl.com. Vďaka reprezentačnej akcii v Toronte sa cíti vo forme ako v polovici sezóny. "Hral som v septembri zápasy ako v play off. Nebolo to len o troch zápasoch na turnaji, ale aj o prípravných dueloch. Pomohlo to. Cítim to v tréningu. Ako keby som bol v polovici sezóny. Je to pre mňa strašne dobre."

Spoluhráč Wayne Simmonds nepochybuje o tom, že Voráčka čaká skvelá sezóna. "Všetci dobre vedia, aký Kuba je, poznáme jeho mentalitu a spôsob hry.Som si istý, že to pre neho bude neuveriteľný rok, "povedal Simmonds.

Dvadsaťsedemročný Voráček zažiaril hlavne v sezóne 2014/15, kedy s 81 bodmi za 22 gólov a 59 asistencií z 82 zápasov skončil piaty v produktivite základnej časti NHL. v minulom ročníku po horšom vstupe do sezóny zaznamenal 55 bodov v 73 dueloch. Teraz mu začína platiť lukratívny osemročný kontrakt na 66 miliónov dolárov, ktorý uzavrel vlani v lete.

Verí, že zažije iný štart do sezóny ako vlani, kedy čakal 17 zápasov na prvý gól a po 30 dueloch mal na konte 16 bodov za bránku a 15 asistencií. "Cítil som sa na začiatku dobre, len body neprichádzali.Keby sa človek necítil dobre ak tomu nebodoval, začal by o sebe pochybovať, "uviedol Voráček.

Vydarený večer prežil tiež Neuvirth. Z 26 striel inkasoval iba dvakrát a úspešnosť zákrokov vytiahol na 92,3 percenta. Pre Neuvirtha to bol len druhý štart v príprave. Celý zápas odchytal aj v sobotu proti Bostonu pri prehre 3: 4 po samostatných nájazdoch.

v drese Philadelphie sa predstavil aj obranca Radko Gudas, ktorý v minulom súboji s Rangers strávil na ľade len šesť a pol minúty v úvodnej tretine. v čase 19:38 duel opustil po faule pri mantineli na útočníka Jimmyho Veseyho.

Dostal za to trest na päť minút a do konca zápasu.Ďalších päť minút inkasoval tvrdý český zadák za následnú potýčku s obrancom Dylanom McIlrathem. V súčte s dvojminútovým vylúčením z úvodu stretnutia iš iel do šatne s 22 trestnými minútami. Žiadny disciplinárny postih nedostal a v odvete odohral celý zápas bez vylúčenia.

Columbus - Boston 1: 2 (0: 1, 0: 0, 1: 1)
Góly:
47. Saad - 3. Beleskey, 44. Griffith.

NY Rangers - Philadelphia 2: 4 (1: 1, 1: 0, 0: 3)
Branky: 4. Bučnevič, 29. Kreider - 4. Streit, 43. Couturier, 45. Voráček, 51. Konecny ​​(Voráček).Brankár Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, z 26 striel inkasoval dva góly a úspešnosť zákrokov mal 92,3 percenta.

Montreal - Toronto 6: 1 (2: 1, 2: 0, 2: 0)
Branky: 2. a 22. Shaw, 6. McCarron, 25. S. Weber, 47. Galchenyuk, 51. Lehkonen - 15. Matthews.

Edmonton - Winnipeg 5: 2 (1: 0, 1: 1, 3: 1)
Branky: 6. a 44 . McDavid, 28. Maroon, 45. Letestu, 50. Pitlick - 32. Tanev, 56. Little.

Vancouver - Calgary 4: 0 (2: 0, 1: 0, 1: 0)
Brank y: 32. a 54. L. Eriksson, 13. Brandon Sutter, 18. Virtanen.