středa 12. dubna 2017

Roman Koudelka opäť septembra! V Engelbergu skončil tesne druhý

Skokan na lyžiach Roman Koudelka skončil druhý v Engelbergu a tretíkrát v tejto sezóne Svetového pohára sa dostal na stupne víťazov. Slovenský pretekár dnes prehral len o šesť desatín bodu s Nemcom Richardom Freitag. O tretie miesto sa podelili Michael Hayböck z Rakúska a Slovinec Jernej Damjan.

Koudelka naposledy skákal pred štrnástimi dňami v Lillehammeri, kde vyhral jednokolový preteky, potom vynechal ruskú zastávku SP v Nižnom Tagile.

Pri návrate na mostíky teraz potvrdil formu a za skok dlhý 128 metrov dostal v prvom kole 134,9 bodu.Na treťom mieste strácal šesť bodov na vedúceho Hayböcka, ale aj za ním bolo poradie vyrovnané.

V druhom kole Koudelka dopadol na 136,5 metra, let aj telemark predviedol štýlovo čisto, ale odpočítal 2,8 bod u kvôli protivetre. Preto sa pred neho v celkovom súčte dostal Freitag, aj keď mal o meter kratší druhý skok. Pred Hayböckem a Damjan mal Koudelka náskok deväť desatín bodu.

Na "bedňu" Koudelka vystúpil v SP po piatykrát v kariére. Tento rok ďalej prežíva životné vstup do zimy. Popri Lillehammeri vyhral aj úvodný diel sezóny v Klingenthal a už dvakrát viedol priebežné poradie Svetového pohára.Aktuálne je štvrtý, prvé zostal Nór Anders Fannemel.

Druhý český reprezentant v závodu Jan Matura dopadol na 116,5 metra, obsadil 44. miesto a z prvého kola nepostúpil. Lukáš Hlava a Jakub Janda vypadli už v piatkovej kvalifikácii.